Venesis | Verimli Enerji Sistemleri
Venesis Venesis Venesis - Verimli Enerji Sistemleri Venesis

 

 

 

 

 

     ÜRÜNLERİMİZ

 

Filtreler - Su Seperatörü
Oil-X
Evolution Filtre

oil-x evolution filtreler
Aktif Karbon
Filtreler

aktif-karbon-filtreler
Su
Seperatörleri

yüksek verimli seperatörler
Parfit
Muadil Filteler

Parfit Muadil Filtre Kartuşları


Kompresörler vasıtasıyla ortamdan emilen havanın sıkıştırılması sonucu elde edilen basınçlı havanın içinde istenmeyen birtakım kontaminasyonlar bulunmaktadır. Bu komtaminasyonlar; atmosferik kirliliklikit formda yağmikro-organizmalarlikit formda supasaerosol formda yağaerosol formda su buharı ve yağ buharıdır. Hem havanın temas ettiği ürünlere hem de basınçlı havayla çalışan makine aksamlarına zarar vermemesi için bu kontaminasyonların sistemden uzaklaştırılması gerekmektedir. Su buharı hariç diğer kontaminasyonar su seperatörleri ve filtreler tarafından tutulur.
Su Seperatörleri; basınçlı hava hattında, basınçlı hava tankından sonra ilk sırada gelmesi gereken ekipmandır. Çünkü su seperatörü, basınçlı havanın içinde likit halde bulunan su ve yağı yani kaba kondensi merkezkaç etkisiyle toplayıp dışarı atan ekipmandır. Likit halde gelen su ve yağın büyük bir kısmını sistemden uzaklaştırdığı için kendisinden sonra gelen filtrelerin kontaminasyon yükünü önemli ölçüde azaltmaktadır.

Basınçlı Hava Filtreleri
; coalescing filtre (hat filtresi) ve aktif karbon filtre olarak ikiye ayrılır. Coalescing (hat filtreleri) basınçlı hava içinde bulunan partikülleri ve aerosol formda bulunan su ve yağı tutmak için kullanılır. Ön filtre veya kaba filtre olarak adlandırılan filtreler genellikle 1 mikron ve daha büyük partikülleri tutarken ince filtre veya fine filter olarak tanımlanan filtreler ise genellikle 0,01 mikron ve daha büyük partikülleri tutmaktadır. Aynı şekilde kaba filtrelerden sonra havanın içinde kalan aerosol miktarı 0,5 ppm düzeyinde olurken, ince filtreler bu miktarı 0,01 ppm düzeyine kadar düşürmektedir.

Aktif Karbon Filtreler
 ise yalnızca yağ buharını tutmak için kullanılmalıdır. Bu filtrelerde kullanılan malzeme aynı zamanda su buharı ve partikülleri de tutabilir. Ancak, aktif karbon filtreden önce hava nemden ve partiküllerden arındırılmadıysa bu filtre kısa süre içinde, asli görevi olan yağ buharı tutma işini yapamaz hale gelir.


Kritik ve Genel Amaçlı Uygulamalar için;


Basınçlı Hava Sistemi Örneği

 

basınçlı hava filtreleri görseli

 
    Copyright © 2016 VENESİS Verimli Enerji Sistemleri. Tüm hakları saklıdır.  

Yeşiloba Mah. 46003 Sk. Arslandamı İş Merkezi
G Blok No:6/6G      Seyhan / ADANA

TEL: (0322) 428 50 60       Fax: (0322) 428 50 61