Venesis | Verimli Enerji Sistemleri
Venesis Venesis Venesis - Verimli Enerji Sistemleri Venesis

 

 

 

 

 

     ÜRÜNLERİMİZ

 

Steril Hava Filtreleri


sterıl fıltre


Basınçlı havanın ürünle temas ettiği gıda ve ilaç sektöründe ve hastanelerde kullanılan solunabilir hava sistemlerinde basınçlı havanın kesinlikle steril olması gerekmektedir. Basınçlı havayı steril hale getirmek için öncelikle hat filtreleri ve desiccant kurutucudan oluşan bir şartlandırma sistemiyle basınçlı hava içerisindeki katı partiküller, su buharı ve yağ buharı uzaklaştırılmalıdır. Basınçlı havanın steril olduğundan emin olmak için tüm bu şartlandırma ekipmanlarından sonra, uygulama öncesi son noktalarda steril filtreler kullanılmalıdır.


Membran yapıya sahip Parker domnick hunter steril filtreler %100 filtrasyon (absolute filtration) özelliğine sahip filtrelerdir. Bu filtrelerin kartuşları otoklav işlemine tabii tutulabildikleri gibi SIP (Steam In Place)uygulaması için de uygun olarak imal edilmektedir.

Steril hava filtrelerinin gövdeleri paslanmaz çelikten imal edilmiş olup dişli ve klempli bağlantı opsiyonlarına sahiptir. Steril filtreler ya uygulama öncesi son noktalarda kullanılmalı ya da steril filtreden sonraki boru hattı da paslanmaz çelik borularla yapılmalıdır. Çünkü, steril filtreden geçtikten sonra tamamen mikroorganizmalardan arınmış olan hava, boru hattından karışabilecek bir kontaminasyonla yeniden kirlenmemelidir.

küçük boy steril filtre yuvası

Küçük Boy
Steril Filtre Yuvaları
orta boy steril filtre yuvaları

Orta Boy
Steril Filtre Yuvaları
büyük boy steril filtre yuvası

Büyük Boy
Steril Filtre Yuvası
40 barg steril filtre yuvaları

40 bar (g)
Steril Filtre Yuvaları
membran steril filtre kartuşu

Membran
Steril Filtre Kartuşu Basınçlı Hava Numune Alma Kiti


Endüstriyel ilaç, gıda ve kozmetik üretim proseslerinde, teknoloji ve otomasyonun gelişmesiyle kaçınılmaz hale gelen basınçlı hava; taşıdığı bakteriyel kontaminasyonlar (küf, maya, bakteri, spor, virüs v.b.) ile ürün kalitesini tehdit edebilmektedir. Bu tip hassas proseslerde kullanılan 0,2 micron’luk membran filtreleri her ne kadar %100 verimlilikte tutunma sağlasa da GMPBRCFDAHACCP, ISO 22000 gibi kalite yönetim sistemleri, üretim kalitesinin kontrolü için basınçlı havadan belirli periyotlarda numune alınmasını zorunlu kılmaktadır.


Yüksek hat basıncından pratik ve kolay şekilde numune alabilmeyi sağlayan Parker&Balston’ın geliştirdiği Basınçlı Hava Numune Alma Kiti (CAMTU-Compressed Air Microbial Test Unit) sayesinde fabrika içerisinde istenilen noktalardan numuneler petri kaplarına alınarak gerekli laboratuvar testleri güvenli şekilde yapılabilmektedir.


Test ünitesi komple bir set halinde sunulduğundan hiçbir ekstra bir aparata ihtiyaç duyulmadan 10,3 barg’a basınca kadar her türlü hatta uygulanabilmektedir.

basınçlı havadan numune alma

basınçlı hava numune alma kiti

Uygulama Alanları


* İlaç Üretimi
* Kozmetik Üretimi
* Alkol Üretimi
* Unlu Mamül Üretimi
* Süt ve Süt Ürünleri Üretimi
* Reçel, Bal, Çikolata Üretimi
* Kuruyemiş, Cips, Kahve Üretimi
* Et ve İşlenmiş Et Ürünleri Üretimi
* Ketçap, Mayonez, Salça ve Sos Üretimi
* Gazlı İçecek, Meyve Suyu ve Meşrubat Üretimi

 

camtu mikrobiyojojik test  mikrobiyolojik test kiti camtu

 

 

 
    Copyright © 2016 VENESİS Verimli Enerji Sistemleri. Tüm hakları saklıdır.  

Yeşiloba Mah. 46003 Sk. Arslandamı İş Merkezi
G Blok No:6/6G      Seyhan / ADANA

TEL: (0322) 428 50 60       Fax: (0322) 428 50 61