Venesis | Verimli Enerji Sistemleri
Venesis Venesis Venesis - Verimli Enerji Sistemleri Venesis

 

 

 

 

 

     ÜRÜNLERİMİZ

 

Sine Pompalar

MASO Sine Pump MASO; sinüs eğrisi şeklindeki fanı sayesinde, yüksek viskoziteli (max. 1.000.000 cp) ve tanecikli ürünleri (max. 60 mm), pulse yapmadan, ürünün viskozitesini bozmadan, ürünü yıpratmadan ve içindeki partikülleri ezmeden transfer etmeyi sağlayan, yüksek emiş kabiliyetli (0,85 bara kadar) özel dizaynlı bir pompadır.


Maso Pompa; özellikle gıda ve kozmetik sektörüyle yüksek viskoziteli veya narin ürünlerin transfer edildiği kimya sektöründe yoğun olarak kullanılmaktadır.


Maso Pompanın en önemli avantajları arasında; ürünü pulse yapmadan, yumuşak ve nazik bir şekilde transfer etmesi, bakım kolaylığı ve yüksek emiş kabiliyeti sıralanabilir.


Ecosine 3 farklı model olarak  ve en çok tercih edilen SPS Serisi 8 farklı model olarak iki farklı katagoride toplam 11 ayrı modelden oluşmaktadır. 180 metreküp / saat debi ve 16 bar basınca kadar çıkabilmektedir.


Türkiye’de birçok uygulama noktasında başarıyla çalışmakta olan maso pompayla ilgili çok sayıda başarılı referans bulunmaktadır. Bunlara örnek olarak; Aromsa (aroma transferinde), YörsanAynes,MoovaKaanlarEkici ve Sek Süt (teleme peyniri transferinde), Ak Gıda (meyveli yoğurt transferinde),Eti Gıda ve Ülker (kek hamuru transferinde), Colgate, L’oréal, Hunca Kozmetik ve Komili (şampuan transferinde), Erpiliç (kıyma transferinde), Aroma ve Pepsi (meyve konsantresi transferinde) ve Nestle(bütün fıstıklı çikolata transferinde) ve Şölen Çikolata (emülgatör transferinde) verilebilir.


Aşağıdaki resimlerde, MASO Pompanın emiş kabiliyetini net olarak görmek mümkündür. Norveç’te bir gıda firması, konteynerin üst kapağını açmayı unutarak, MASO SPS 2,5¨ pompasını çalıştırmış ve tankın içindeki meyve konsantresini emmeye başlamıştır. MASO Pompanın, üstün emiş kabiliyetiyle tank aşağıdaki resimlerdeki hali almıştır. Bu enteresan kaza, firmanın daha sonrasında birçok uygulama için, MASO pompayı kullanmasına vesile olmuştur.

MASO pompanın seçim aşamasında dikkate alınacak parametreler tüm pozitif deplasmanlı pompalarda olduğu gibi; debi, viskozite, hattın boyu, emme ve basma hattının çapı ve boyudur.


     


 

VİDEOLAR

 


 

 

 

 

 

 


 
    Copyright © 2016 VENESİS Verimli Enerji Sistemleri. Tüm hakları saklıdır.  

Yeşiloba Mah. 46003 Sk. Arslandamı İş Merkezi
G Blok No:6/6G      Seyhan / ADANA

TEL: (0322) 428 50 60       Fax: (0322) 428 50 61